Archiv 2013

 • Vánoční výtvarná dílna - 4.C 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 4.C 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 4.C paní učitelky Jany Svobodové z 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti vyráběly krásná vánoční přánička technikou iris folding - clonové skládání.
  Dílna se uskutečnila 13. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 4.A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 4.A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 4.A paní učitelky Jaroslavy Roulové z 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti vyráběly krásná vánoční přánička technikou iris folding - clonové skládání.
  Dílna se uskutečnila 12. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 2.B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 2.B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 2. B paní učitelky Iva Hrebeňárová z 1. Základní školy Masarykova v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka s motivem stromečku - jednoduché origami skládačky z barevných a vzorovaných papírů. Přáníčko doplňily stužkami, sněhovými vločkami a hvězdičkami.
  Dílna se uskutečnila 12. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 2.A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 2.A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 2.A paní učitelky Moniky Müllerové ze 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka s motivem stromečku -  z barevných a vzorovaných papírů. Děti si také vyzkoušely techniku suchého plstění - pomocí plstící jehly vyráběly z barevného ovčího rouna krásné vánoční ozdoby.
  Dílna se uskutečnila 10. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 2.B 3.ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 2.B 3.ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 2.B paní učitelky Olgy Plevkové ze 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka s motivem stromečku - jednoduché origami skládačky z barevných a vzorovaných papírů. Přáníčko doplňily stužkami, sněhovými vločkami a hvězdičkami.

  Dílna se uskutečnila 9. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 1.A 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 1. A paní učitelky Lenky Nové z 1. Základní školy Masarykova v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka s motivem stromečku - jednoduché origami skládačky z barevných a vzorovaných papírů. Přáníčko doplňily stužkami, sněhovými vločkami a hvězdičkami.
  Dílna se uskutečnila 6. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 1.B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 1.B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 1. B paní učitelky Libuše Bukáčkové z 1. Základní školy Masarykova v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka, která zdobily jednoduchou origami skládačkou - stromečkem složeným z barevných papírů.
  Dílna se uskutečnila 5. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 5. B 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 5. B 3. ZŠ

  Fotografie z vánoční výtvarné dílny pro tzřídu 5. B paní učitelky Mileny Bonaventurové ze 3. Základní školy v Ostrově. Děti se na dílně naučily zajímavou textilní techniku - suché plstění. Placovaly s barevným ovčím rounem a plstící jehlou, která má v sobě malé rážery, jenž pomáhají vláknům rouna zaplstit se. Rouno lze jehlou tvarovat do formy, přičemž jako formu jsme použili vánoční vykrajovátka na cukroví. Vznikaly krásné vánoční ozdoby.

  Dílna se uskutečnila 4. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 1. C 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 1. C 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 1. C paní učitelky Jitky Vrbské z 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka, která zdobily jednoduchou origami skládačkou - stromečkem složeným z barevných papírů.

  Dílna se uskutečnila 4. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 4. B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 4. B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 4.B paní učitelky Michaely Kuncové z 1. Základní školy masarykova v Ostrově. Děti vyráběly krásná vánoční přánička technikou iris folding - clonové skládání.

  Dílna se uskutečnila 3. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 1. A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 1. A 3. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro třídu 1. A paní učitelky Miroslavy Podrábské ze 3. Základní školy Májová v Ostrově. Děti tvořily vánoční přáníčka s motivem stromečku - jednoduché origami skládačky z barevných a vzorovaných papírů. Přáníčko doplňily stužkami, sněhovými vločkami a hvězdičkami.

  Dílna se uskutečnila 2. prosince 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 3. B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 3. B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro 3třídu 3. B paní učitelky Vrbové z 1. Základní škole v Ostrově. Děti vyráběly vánoční přáníčka dvěma technikami - vyzkoušely si malovat horkým voskem - enkaustiku, a tvořily přáníčka zdobené jednoduchým origami stromečkem z krásných scrapbookových papírů.

  Dílna se uskutečnila 28. listopadu 2013.

 • Quilling - dílna pro seniorky

  Quilling - dílna pro seniorky

  Quilling je starodávná technika, jejíž vznik se podle některých zdrojů shoduje s vynálezem papíru, tedy s prvním stoletím v Číně. Jiné zdroje uvádějí, že technika vznikla ve starověkém Egyptě. Evropě se první zmínky objevují okolo roku 1200, přičemž vrcholu tato technika zažívá v 15. a v 16. století. Mniši a řeholnice v klášterech používají quilling, stáčení papírových proužků ze starých knih do papírového filigránu, k dekoraci knižní vazby a církevních předmětů. K stáčení papírových proužků se používal husí brk, anglicky quill, odtud také pramení název této techniky.  V následujících staletích se quilling stal jednou z technik, kterým se společně s háčkováním, vyšíváním a jinými ručními pracemi učily vysoce postavené dámy. V 18. století však začala tato technika upadat a znovu si získala popularitu v současnosti, zejména pro svou nenáročnost na materiálu.

  Na výtvarné dílně si touto technikou účastníci vyrobili vánoční přáníčko a drobné dekorace.

  Materiál: papírové proužky různých barev, lepidlo, barevné čtvrtky (základ přáníček), scrapbookový papír

  Pomůcky: quillingové pero (brko, na stáčení proužků), nůžky, ozdobné výsekové raznice, ozdobné     nůžky, pravítko, řezačka

  Výtvarné dílny se zúčastnilo 9 osob.

  Dílna se uskutečnila dne 27. listopadu 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 1.B 3.ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna - 1.B 3.ZŠ

  Dvě vánoční výtvarné dílny pro třídu I. B paní učitelky Michaely Budaiové ze 3. Základní školy Májová v Ostrově. V první výtvarné dílně děti vytvářely přáníčka zdobená jednoduchým origami stromečkem, v druhé dílně se naučily techniku suchého plstění. Dílny se uskutečnily 27. listopad 2013.

 • Mikulášská dílna

  Mikulášská dílna

  Fotografie z Mikulášské výtvarné dílny zaměřené na tvorbu postaviček Mikuláše, andělů a čertů z papíru, látk, plsti a vlny. Dílna se uskutečnila dne 23. 11. 2013.

 • Halloweenská dílna

  Halloweenská dílna

  Fotografie z Halloweenské dílny pro veřejnost, která byla zaměřena na tvorbu různých strašidelných bytůstek z plsti a halloweenských masek.

  Dílna se uskutečnila 26. října 2013.

 • Vánoční výtvarná dílna - 3. B 1. ZŠ

  Vánoční výtvarná dílna pro 3. B 1. ZŠ Ostrov Masarykova třída paní učitelky Markéty Vrbové. Děti se na výtvarné dílně naučily techniku suchého plstění, kdy se pracuje s ovčím rounem a plstící jehlou. Vytvořily si krásné plstěné ozdoby.

  21. 11. 2013

 • Vánoční výtvarná dílna - 1. A 5. ZŠ Ostrov

  Vánoční výtvarná dílna pro 1. A ze Základní školy J. V. Myslbeka v Ostrově paní učitelky Andrei Bärreiterové. Děti na vývarné dílně skládaly motiv stromečku - jednoduchou origami skládačku z barevných a vzorovaných scrapbookových papírů. Přáníčka dozdobily razítky, vysekávačkami a třpytivými hvězdičkami.

  21.11.2013

 • Zpátky do školy - výtvarná dílna pro rodiče s dětimi

  Zpátky do školy - výtvarná dílna pro rodiče s dětimi

  Fotografie z výtvarné dílna pro rodiče s dětmi zaměřená na tvorbu školních pomůcek. Děti s rodiči vytvářeli stojánky na tužky, záložky do knížek, magnetické rozvhy na ledničku a pracovní podložky.

  4. 9. 2013

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 2.třída Sokolov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 2.třída Sokolov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro 2.třídu p. uč. Křížové ze školy SOUKROMÉ GYMNÁZIUM, ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA MÁNESOVA SOKOLOV. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 5.tř. 3. ZŠ Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 5.tř. 3. ZŠ Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro V. třídu 3. Základní školy Májová v Ostrově. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - III.B 1. ZŠ

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - III.B 1. ZŠ

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro III. B 1. Základní školy Masarykova v Ostrově, třída p. učitelky Markéty Vrbové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - III. A 1. ZŠ Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - III. A 1. ZŠ Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro III. A 1. Základní školy Masarykova v Ostrově, třída p. učitelky Jany Martínkové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

  16. 10. 20113

 • Galerijní animace pro 1. a 2. třídu ZŠ Kyselka

  Galerijní animace pro 1. a 2. třídu ZŠ Kyselka

  Pro Základní školu v kyelce jsme připravily dvě výtvarné dílny. Mladší žáci si v rámci galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše Barva světla vyzkoušeli práci s fluorescenčními barvami, starší žáci navštívili program princové a princezny v Ostrově, přičemž dívky "oblékaly" princeznu Františku Sibylu Augustu a chlapci navrhovali rytířský štít pro Ludvíka Bádenského.

  15. 10. 2013

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída IV. B ZŠ Masarykova Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída IV. B ZŠ Masarykova Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro IV. B 1. Základní školy Masarykova v Ostrově, třída p. učitelky Michaely Kuncové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

  14. 10. 2013

 • Prázdninová šperkařská dílna

  Prázdninová šperkařská dílna

  Fotografie z Prázdninové šperkařské dílny, která se uskutečnila ve dnech 3. - 4. srpna 2013.

 • Nuno plstění

  Nuno plstění

  Fotografie z výtvarné dílny, která se uskutečnila 22. května 2013, byla zaměřená na velmi zajímavou textilní techniku - nuno plstění. Za pomoci vlhka, tepla a tření se do hedvábného šátků zaplsťují vlákna ovčího rouna. Ovčí rouno je dostupné v mnoha barvách a tak vznikaly velmi barevné a zajímavé šátky. Kromě ovčího rouna jsme používali také hedvábné vlákno, které se úžasně leskne a vlákno bambusové. Účastníci dílny se nejprve seznámili s daným materiálem a dozvěděli se také jeho vlastnosti a způsob zpracování a poté si vytvořili vlastní šátek.


 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída I. A ZŠ Myslbekova Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída I. A ZŠ Myslbekova Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro I. A 5. Základní školy Josefa Václava Myslbeka v Ostrově, třída p. učitelky Bärreiterové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Výtvarná dílna ke Dni matek

  11. května proběhla v Letohrádku Ostrov výtvarná dílna, která byla zaměřena na výrobu přáníček a drobných dárečků z různých materiálů ke Dni matek. Přáníčka jsme vyráběli různými výtvarnými technikami - vyzkoušeli jsme si srapbooking, cardmaking /kolážovitá trojrozměrná přáníčka z nádherných barevných a vzorovaných papírů/, iris folding /clonové skládání/, quilling /stáčení papírových proužků/, embossing a razítkování.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída III. B ZŠ Májová Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída III. B ZŠ Májová Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro III. B 3. Základní školy Májová v Ostrově, třída p. učitelky Hany Krchové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída V. A ZŠ Májpvá Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída V. A ZŠ Májpvá Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro V. A 3. Základní školy Májpvá v Ostrově, třída p. učitelky Džupínové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Zahradní slavnost 2013

  Fotografie ze Zahradní slavnosti 2013

 • Vernisáž Michael Rittstein

  Vernisáž Michael Rittstein

  Fotografie z vernisáže výstavy Galaktické manšestráky Michaela Rittsteina.

  Foto: Stanislav Kožený

 • Dernisáž výstavy Milana Ďuriše Barva světla + dílna pro ZUŠ Ostrov

  Dernisáž výstavy Milana Ďuriše Barva světla + dílna pro ZUŠ Ostrov

  Fotografie z dernisáže výstavy plzeňského malíře Milana Ďuriše, v rámci které se uskutečnila také výtvarná dílna pro dvě třídy ze Základní umělecké školy v Ostrově.

  Autor fotografií: Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída III. A ZŠ Májová Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída III. A ZŠ Májová Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro III. A 3. Základní školy Májová v Ostrově, třída p. učitelky Markvartové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 1. třída, Sokolov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - 1. třída, Sokolov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro 1.třídu p. uč. Midrlové ze školy SOUKROMÉ GYMNÁZIUM, ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA MÁNESOVA SOKOLOV. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

  9. 10. 2013

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída IV. A ZŠ Masarykova Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída IV. A ZŠ Masarykova Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro IV. A 1. Základní školy Masarykova v Ostrově, třída p. učitelky Džupínové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

  10. 10. 2013

 • Vernisáž J. Načeradský, J. Mladějovský a Stožáry vysokého napětí pro 21. století

  Vernisáž J. Načeradský, J. Mladějovský a Stožáry vysokého napětí pro 21. století

  Fotografie z vernisáže výstav Jiřího Načeradského, Josefa Mladějovského a Stožárů vysokého napětí pro 21. století.

  25. dubna 2013

 • Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída II. B ZŠ Májová Ostrov

  Galerijní animace k výstavě M. Ďuriše Barva světla - třída II. B ZŠ Májová Ostrov

  Fotografie z galerijní animace k výstavě Milana Ďuriše pro II. B 3. Základní školy Májová v Ostrově, třída p. uč. Plevkové. V rámci galerijní animace si děti prohlédly výstavu a vyzkoušely si pracovat z fluorescenčními barvami podobnými těm, které používá ve své tvorbě plzeňský malíř Milan Ďuriš.

  26. 9. 2013

 • Umělecké sympózium 2013

  Umělecké sympózium 2013

  Fotografie z Uměleckého sympózia v letohrádku Otrov, které se uskutečnilo 29. září jako doprovodná akce k tradiční Michaelské pouti.

 • Navždyspolu - Petr Urban, Karolína Kameníková

  Fotografie z vernisáže výstavy Petra Urbana a Karolíny Kameníkové, tragicky zesnulých studentů Střední průmyslové školy keramické a sklářské. Autor fotografií: Tomáš Zeman.

 • Artyčokový patchwork

  Fotografie z výtvarné dílny zaměřené na tvorbu velikonočních dekorací pomocí techniky artyčokového patchworku. Dílna byla určena především seniorkám.

 • Velikonoční dílna pro školy 27. 3.

  Fotografie z velikonočních dílen pro školy, které se uskutečnily 27. března 2013. Dílny se zúčastnila 4. třída ZŠ Myslbekova v Ostrově a 2.B ZŠ Májová v Ostrově.

 • Velikonoční dílna pro školy 26. 3.

  Fotografie z velikonočních výtvarných dílen, které se uskutečnily 26. března. Díle se zúčastnila první třída paní učitelky Benešové ze ZŠ Masarykova Ostrov a následně třídy 4.B a 4.A ZŠ Masarykova Ostrov.

 • Velikonoční dílna pro školy 25. 3.

  Velikonoční výtvarná dílna pro školy - třetí třídy ZŠ Masarykova Ostrov.

  25. 3. 2013

 • Velikonoční výtvarná dílna pro veřejnost

  Fotografie z Velikonoční výtvarné dílny dne 23. března 2013.