Pro školy

Vážení pedagogové, v současné době nabízí Letohrádek Ostrov následující výtvarné programy.

Rezervace na telefonu 731 439 452 nebo 602 354 038 či mailu letohradek@galeriekvary.cz.

Těšíme se na vaší návštěvu!


 

Galerijní animace k výstavě Pravda/ Krása/ Posedlost - Osobnosti české moderny 1. poloviny 20.století

 

O výstavě:

Výstava obrazů a sochařských děl ze sbírek karlovarské galerie představí špičková díla významných autorů (např. O. Slavíček, J. Preisler, P. Kotík, F. Muzika, E. Filla, J. Štursa, J. Horejc) v žánrovém rozptylu od krajinomalby, přes figurální tematiku až po zátiší.

K výstavě jsou připraveny pracovní listy a po komentované prohlídce bude následovat výtvarná dílna inspirovaná výstavou. 


Varianta dílny:

1. Papírová koláž inspirovaná rytmem a řádem geometrických prvků a variabilitou jejich seskupení. Použijeme různé druhy papírů a staré propagační materiály.

 

Galerijní animace k výstavě Odkud známe Vodníka a Polednici?

 

O výstavě:

Výstava u příležitosti připomenutí 150. výročí úmrtí významného českého spisovatele, básníka a představitele romantismu Karla Jaromíra Erbena, se zaměří na Erbenovo nejznámější literární dílo, soubor 13ti balad s názvem Kytice. Výstava představí nejen ilustrace k Erbenově Kytici, ale také díla, která jsou jejími motivy inspirovaná. K vidění budou práce Ludmily Jiřincové, Jana Konůpka, Emílie Tomanové, Jaroslava Vodrážky nebo Stanislava Suchardy, ze sbírkových fondů Galerie umění Karlovy Vary.

 

Po prohlídce výstavy bude následovat výtvarná dílna zaměřená na kresbu uhlem, rudkou s možností dokolorování vodovými barvami.

 

Vstupné na programy je 40 Kč za žáka. Pedagogický doprovod zdarma.

Na programy se můžete objednávat telefonicky na tel. 720 052 725 nebo 720 052 724 či e-mailem na sarkoziova@galeriekvary.cz nebo na letohradek@galeriekvary.cz.

Prosíme, přezůvky s sebou.