Archiv 2015

 • Galerijní animace k výstavě Rozmanitá strohost II

  Galerijní animace k výstavě Rozmanitá strohost II

  Tato galerijní animace byla připravena k výstavě Rozmanitá strohost II, která představila řadu děl významných umělců působící na převážně na poli geometrické abstakce. Po komentované prohlídce výstavy studenti ostrovského gymnázia tvořili pod vedením doc. Františka Stekera a Mgr. Boženy Vachudové černobílé struktury. Někteří ze studentů se nebáli třetího rozměru a tak vznikli také struktury trojrozměrné. Tato galerijní animace proběhla 17. září 2015.

 • Podzimní výtvarná dílna – Víly a skřítkové z ovčího rouna

  Podzimní výtvarná dílna – Víly a skřítkové z ovčího rouna

  Fotografie z výtvarné dílny pro rodičům s dětmi zaměřená na tvorbu víl a skřítků z ovčího rouna, která se uskutečnila 9. září 2015.

 • Přátelské setkání s Ivanou Hejdukovou - 24.9.2015

  Přátelské setkání s Ivanou Hejdukovou - 24.9.2015

  Fotografie z Přátelského setkání s konceptuální umělkyní Ivanou Hejdukovou, které se uskutečnilo ve čtvrtek 24. září.

  Foto: Z. Bílková

 • Ivana Hejduková / 3=zelenomodrá - vernisáž výstavy 27.8.-30.9.2015

  Ivana Hejduková / 3=zelenomodrá - vernisáž výstavy 27.8.-30.9.2015

  Fotografie z vernisáže výstavy Ivany Hejdukové, která se uskutečnila dne 27. srpna 2015. Výstavu uvedl Jan Samec, ředitel galerie. O tvorbě Ivany Hejdukové promluvila Zdeňka Bílková, kurátorka výstavy. A příjemnou atmosféru vernisáže doplnilo duo 4D ve složení Lev Havlíček a Michal Fejt, kteří si připravili skladby speciálně k této vernisáži.

  Foto: Jan Hospodár.

 • Workshop Autorská kniha 22.-23.8.2015

  Workshop Autorská kniha 22.-23.8.2015

  Workshop zaměřený na tvorbu knihy pro dospělé se ukutečnil o víkendu 22. až 23. srpna.

  Foto: Z. Bílková

 • Výtvarné léto v letohrádku 10.-14.8.2015

  Výtvarné léto v letohrádku 10.-14.8.2015

  Fotografie z Výtvarného léta v Letohrádku, které bylo zaměřeno především na tvorbu různých typů knižní vazby a také na související témata - výroba ručního papíru a obrázku z papíroviny, tvroba škrobových papírů, které jsme následně použili k potahování knižních desek. Inspirovali jsme se výstavou Hele, kniha.../ Ateliéry Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, která probíhá v Letohrádku Ostrov. Ve volné tvorbě jsme se věnovali malbě a koláži podle Václava Špály, dále jsme tvořili černobílé struktury podle Zdeňka Sýkory a inspirovali jsme se výstavou Rozmanitá strohost II. Vytvořili jsme také tangram nebo svůj vlastní krátký animovaný film. Týden to byl pro všechny velice náročný, už jen k těm vysokým teplotám. Výtvarné léto proběhlo v termínu od 10. do 14. srpna 2015.

  Foto: Hana Černohousová, Zdeňka Bílková

 • Program pro seniory - 14.7.2015

  Program pro seniory - 14.7.2015

  Fotografie z programu pro seniory, který připravila kurátorka Božena Vachudová. Hlavním tématem programu byl život a dílo významného českého malíře Václava Špála. 

 • Historický piknik - 12.7.2015

  Historický piknik - 12.7.2015

  Fotografie z Historického pikniku 2015.

  Foto: Stanislav Kožený

 • Galerijní animace k výstavě Luboše Vetengla - 25.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Luboše Vetengla - 25.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Luboše Vetengla Makabrózní idylka. Animace se zúčastnili studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech. Animaci na základě vlastní Vetenglovy grafické techniky - tisk z proleptaných polystyrenových matric - připravila kurátorka a edukátorka Zdeňka Bílková.

 • Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 24.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 24.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara se dne 24. června 2015 zúčastnila čtvrtá třída paní učitelky Krchové . Po interaktivní komentované prohlídce výstavy barevných linorytů Pavla Piekara následovala výtvarná dílna inspirovaná autorovým dílem. V jeho díle se často projevují italské motivy, ale i motivy křesťanské. Na výtvarné dílně jsem pracovali technikou malba na sklo a tvořily jsme křesťasnské ikony. Tuto galerijní animaci připravila kurátorka Božena Vachudová.

 • Galerijní animace k dílu V. V. Nováka - 24.6.2015

  Galerijní animace k dílu V. V. Nováka - 24.6.2015

  Galerijní animaci k dílu V. V. Nováka, které má galerie ve svých sbírkách, připravila Mgr. Božena Vachudová. Děti se v rámci animace nejen seznámili s Novákovým dílem, ale vyzkoušeli si také zajímavou výtvarnou techniku froasáž. Animace se zúčastnila 4. třída z 1. ZŠ Ostrov Masarykova paní učitelky Markéty Vrbové.

 • Galerijí animace k výstavě Pavla Piekara - 23.6.2015

  Galerijí animace k výstavě Pavla Piekara - 23.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara se dne 23. června 2015 zúčastnily dvě páté třídy z 1. ZŠ Májová v Ostrově . Po interaktivní komentované prohlídce výstavy barevných linorytů Pavla Piekara následovala výtvarná dílna inspirovaná autorovým dílem. Jeho specifickou metodu šrafování pozadí v linorytech jsme napodobili frotáží voskovkami přes perlinku. Vytvořili jsme si tak několik vzorovaných papírů, které následně sloužili jako výtvarný materiál k tvorbě koláže. I koláž jsme skládali systémem, jaký uplatňuje Pavel Piekar ve svých grafických listech. Žáci měli za úkol vytvořit imaginární portrét někoho, koho mají rádi, a do koláže zakomponovat kromě klasického portrétu také věci a předměty, které daného člověka charakterizují.

 • Princezny a princové v letohrádku - 22.6.2015

  Princezny a princové v letohrádku - 22.6.2015

  Fotografie z galerijní animace k historii Ostrova a budově letohrádku. Této galerijní animace se zúčastnily dvě druhé třídy ze základní školy v Chodově. Animace zahrnuje povídání o historii ostrovských princů a princezen, o jejich životních osudech a povinnostech šlechticů. Na závěr byla pro děti připravena tvůrčí dílna inspirovaná životem ostrovských princů a princezen. Dívky "oblékaly" princeznu Františku Sibyllu Augustu a tvořily textilní koláž, kluci si navrhovali vlastní erb a používali symbolu.

 • Program pro seniory - 18.6.2015

  Program pro seniory - 18.6.2015

  Fotografie z programu pro seniory, který připravila Mgr. Božena Vachudová. Program se skládal z komentované prohlídky interiéru letohrádku a krátkém povídání o historii letohrádku a pak následovala komentovaná prohlídka výstavy Luboše Vetengla.

 • Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 18.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 18.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara se dne 10. června 2015 zúčastnily dvě třídy ostrovského gymnázia. Po interaktivní komentované prohlídce výstavy barevných linorytů Pavla Piekara následovala výtvarná dílna inspirovaná autorovým dílem. Jeho specifickou metodu šrafování pozadí v linorytech jsme napodobili frotáží voskovkami přes perlinku. Vytvořili jsme si tak několik vzorovaných papírů, které následně sloužili jako výtvarný materiál k tvorbě koláže. I koláž jsme skládali systémem, jaký uplatňuje Pavel Piekar ve svých grafických listech. Studenti měly za úkol vytvořit imaginární portrét někoho, koho mají rádi, a do koláže zakomponovat kromě klasického portrétu také věci a předměty, které daného člověka charakterizují.

 • Hedvábné šperky - výtvarná dílna 10.6.2015

  Hedvábné šperky - výtvarná dílna 10.6.2015

  Fotografie z výtvarné dílny pro širokou veřejnost zaměřenou na tvorbu hedvábných šperků.

 • Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 10.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara - 10.6.2015

  Galerijní animace k výstavě Pavla Piekara se dne 10. června 2015 zúčastnila čtvrtá třída ze 3. ZŠ Májová v Ostrově paní učitelky Hany Markvartové. Po interaktivní komentované prohlídce výstavy barevných linorytů Pavla Piekara následovala výtvarná dílna inspirovaná autorovým dílem. Jeho specifickou metodu šrafování pozadí v linorytech jsme napodobili frotáží voskovkami přes perlinku. Vytvořili jsme si tak několik vzorovaných papírů, které následně sloužili jako výtvarný materiál k tvorbě koláže. I koláž jsme skládali systémem, jaký uplatňuje Pavel Piekar ve svých grafických listech. Děti měly za úkol vytvořit imaginární portrét někoho, koho mají rádi, a do koláže zakomponovat kromě klasického portrétu také věci a předměty, které daného člověka charakterizují.

 • Princezny a princové v letohrádku - Galerijní animace 10.6.2015

  Princezny a princové v letohrádku - Galerijní animace 10.6.2015

  Fotografie z galerijní animace k historii Ostrova a budově letohrádku. Tato galerijní animace se zúčastnila třetí třída Základní školy J.V.Myslbeka v Ostrově paní učitelky Tamnychové. Animace zahrnuje povídání o historii ostrovských princů a princezen, o jejich životních osudech a povinnostech šlechticů. Na závěr byla pro děti připravena tvůrčí dílna inspirovaná životem ostrovských princů a princezen. Dívky "oblékaly" princeznu Františku Sibyllu Augustu a tvořily textilní koláž, kluci si navrhovali vlastní erb a používali symbolu.

 • Hele, kniha... /pohled do expozice 30.7.-30.10.2015

  Hele, kniha... /pohled do expozice 30.7.-30.10.2015

  Pohled do expozice výstavy Hele, kniha... /Ateliéry Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

  Foto: Stanislav Kožený 

 • Hele, kniha.../vernisáž výstavy - 30.7.2015

  Hele, kniha.../vernisáž výstavy - 30.7.2015

  Fotografie z vernisáže výstavy Hele, kniha... /Ateliéry Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

  Foto: Stanislav Kožený.

 • Princové a princezny v letohrádku - Galerijní animace 9.6.2015

  Princové a princezny v letohrádku - Galerijní animace 9.6.2015

  Fotografie z galerijní animace k historii Ostrova a budově letohrádku. Tato galerijní animace se dne 9. června zúčastnila první třída ze 3. ZŠ Májové v Ostrově paní učitelky Prokopové. Galerijní animace zahrnuje povídání o historii ostrovských princů a princezen, o jejich životních osudech a povinnostech šlechticů. Na závěr byla pro děti připravena tvůrčí dílna inspirovaná životem ostrovských princů a princezen. Dívky "oblékaly" princeznu Františku Sibyllu Augustu a tvořily textilní koláž, kluci si navrhovali vlastní erb a používali symbolu.

 • Rozmanitá strohost - pohled do expozice 9.6.-27.9.2015

  Rozmanitá strohost - pohled do expozice 9.6.-27.9.2015

  Pohled do výstavy Rozmanitá strohost II.

  Foto: Stanislav Kožený

 • Zahradní slavnost / Inspirace italským uměním 17. a 18. století - 16.5.2015

  Zahradní slavnost / Inspirace italským uměním 17. a 18. století - 16.5.2015

  Fotografie ze Zahradní slavnosti roku 2015, která byla inspirovaná italským uměním 17. a 18. století.

  Foto: Stanislav Kožený

 • Vernisáž Pavel Piekar - 16.5.2015

  Vernisáž Pavel Piekar - 16.5.2015

  Fotografie z instalace, vernisáže a komentované prohlídky Pavla Piekara.

  Foto: Stanislav Kožený.

 • Experimentální grafické techniky / Workshop Luboše Vetengla - 9.5.2015

  Experimentální grafické techniky / Workshop Luboše Vetengla - 9.5.2015

  Fotografie z workshopu, který se uskutečnil v sobotu 9. května 2015 jako doprovodný program k výstavě Luboše Vetengla / Makabrózní idylka. Autorský workshop Luboše Vetengla byl určený pro širokou veřejnost. Workshop byl zaměřen na netradiční grafické techniky, konkrétně na tisk z acetonem proleptané polystyrenové matrice.

  Foto: Zdeňka Bílková

 • Vernisáž Luboš Vetengl / Makabrózní idylka 7.5.2015

  Vernisáž Luboš Vetengl / Makabrózní idylka 7.5.2015

  Fotografie z vernisáže výstavy Luboše Vetengl / Makabrózní idylka dne 7. května 2015.

  Foto: Stanislav Kožený

 • Princové a princezny v letohrádku - Galerijní animace 5.5.2016

  Princové a princezny v letohrádku - Galerijní animace 5.5.2016

  Fotografie z galerijní animace k historii Ostrova a budově letohrádku. Tato galerijní animace je určena pro první stupeň základních škol. Zahrnuje povídání o historii ostrovských princů a princezen, o jejich životních osudech a povinnostech šlechticů. Na závěr byla pro děti připravena tvůrčí dílna inspirovaná životem ostrovských princů a princezen. Dívky "oblékaly" princeznu Františku Sibyllu Augustu a tvořily textilní koláž, kluci si navrhovali vlastní erb a používali symbolu.

 • Jarní plstění - výtvarná dílna 21.4.2015

  Jarní plstění - výtvarná dílna 21.4.2015

  Výtvarná dílna zaměřená na techniku suchého plstění pro Základní školu praktickou paní učitelky Krchové.