Slavnost světla

Slavnost světla


Dne 12. května 2018 Dům kultury Ostrov ve spolupráci s Letohrádkem Ostrov, pobočkou Galerie umění Karlovy Vary, připravil program na oslavu jednoho z českých zemských patronů svatého Jana Nepomuckého.

Program započal v 18:30 výtvarnými dílnami v letohrádku. Návštěvníci si mohli vyrobit lampion z voskovaného papíru a vylisovaných květin nebo lucerničku ze skleniček, které ozdobili krajkami a přírodninami. Výtvarné dílny se zúčastnilo na 60 osob, především dětí a rodičů.

Následoval průvod, který započal návštěvou kostela Panny Marie Věrné, kde jsme zapálili svíčky v lampionech. Průvod vedený hudební skupinou Primitivové neznámé kultury prošel skrz Staré náměstí do Zámeckého parku k soše Svatého jana Nepomuckého. Zde jsme ozdobili zapálenými lucernami a lampionky balustrádu mostu. O postavě jednoho z našich nejznámnějších světců probluvil vikář Marek Bonaventura Hric. Závěr večera patřil pouštění plovoucích lotosových lampionů na vodním parteru před Palácem princů. Průvodu se zúčastnilo cca 160 osob.  

Koncept, příprava akce: Zdeňka Bílková (za GUKV) a Eliška Failová (za DK Ostrov)