Historický piknik 2017 - Ve stínu šapitó

Historický piknik 2017 - Ve stínu šapitó


Historický piknik – Ve stínu šapitó

 Letošní již čtvrtý ročník Historického pikniku se tentokráte nesl v duchu cirkusového prostředí. Zámecký park ožil artistickými vystoupení, živou hudbou, tradičními výtvarnými dílnami, ale i pohybovými workshopy. 

Od 11 do 13 hodin čekaly návštěvníky pikniku výtvarné dílny pro děti i dospělé inspirované cirkusovým prostředím. Ve 14 hodin následovala autorská pohádka v podání Hedy Bayer Čechové s názvem Zirkus Putzinni. Od 14:30 do 16 hodin proběhla výtvarná dílna zaměřená na tvorbu extravagantních klobouků. Dílna vyvrcholila závěrečnou promenádou a následným slavnostním vyhlášení nejodvážnějších a nejkreativnějších kloboučků. Do soutěže se přihlásilo přes 40 soutěžních kloboučků. Soutěž probíhala s podporou Nadace St. Joachim a pod patronátem Margarety Schlikové Pospíchalové.

Od 15:30 návštěvníky potěšilo novo cirkusové představení, které přímo pro piknik připravila skupina Žongléros Ansámbl. Představení neslo název Ve stínu šapitó.

Od 17 hodin zakončilo proggram Povídání o životě a tvorbě Františka Tichého s Boženou Vachudovou. Právě krásné grafické listy Františka Tichého, jež má galerie ve svých sbírkách, inspirovaly organizátorky k přípravě programu s cirkusovou tématikou.

V průběhu celého dne se o příjemnou atmosféru postarala plzeňská kapela Tabasker, která hrála směsici lidových písní z různých kultur zejména s prvky klezmeru, gypsy a folku. Po celý den mohli návštěvníci pikniku vyzkoušet řadu pohybových workshopů – žonglování, hooping, chůze na slackline či akrobacie na šále. Piknik je tradičně také o jídle a gastronomii. Takže, kdo neměl svou svačinu v piknikovém košíčku, mohl si vychutnat kávu či zákusek od Vypečené cukrářky nebo různé druhy čajů a pochutin čajovny Pod hvězdami. Drobnou svačinu také nabídla cirkusová rodina Max v podání ostrovského DIFadla z. s.

Akce se uskutečňila ve spolupráci s Domem kultury Ostrov a za finanční podpory Města Ostrov.

Akce je součástí projektu „Propagace turistických cílů měst Ostrov a Kurort Oberwiesenthal“, který je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů.